Fotografia - kultura i życie we Francji

Agnieszki Lucya
Oprawcowane przez: Agnieszki Lucya
Już od 5 września w warszawskiej kawiarni Monsoon Cafe będzie można oglądać zdjęcia autorstwa Agnieszki Lucya. Prezentowane prace przedstawiać będą kulturę i życie we Francji.

Agnieszka Lucya z wykształcenia jest śpiewaczką operową, pianistką i skrzypaczką. Interesuje się teatrem i improwizacją która łączy różne dziedziny sztuki. Aktualnie przebywa we Włoszech gdzie śpiewa w roli Donna Elviry w operze Don Giovanni Mozarta.

Agnieszka fotografuje od ponad dwóch lat. Już po pół roku swojej fotograficznej działalności została zaproszona na pierwszą wystawę. Jest samoukiem, fotografuje małym aparatem kompaktowym. Od niedawna posiada lustrzankę, jednak bycie niewidzialnym przynosi jej efektywniejsze ujęcia. Zdjęć nigdy nie kadruje. Jak mówi: "Zdjęcia mi się przydarzają. Ja ich nie szukam, albo to co zrobię wyjdzie, albo… okazja minęła… Wszystko jest ruszającym się obrazem, a ja, przechodzę obok niego i robię pstryk".

Z łatwością przychodzi jej podróżowanie i zmiany miejsca zamieszkania. W wieku 12 lat wyjechała z rodzicami do Niemiec. Od 9 lat mieszka we Francji. Fascynują ją nowe twarze i nowe doświadczenia.

Masz przeświadczenie, że zbliżone materiały wyjaśnią Ci bardziej tę sprawę? Jeśli tak uważasz, zobacz w tekście (https://www.touchofart.eu/galeria/Tomasz-Setowski/) inny tego typu punkt widzenia.

Paryż to dla niej wielki teatr na scenie którego obserwuje różne kultury. Spotyka je w autobusach, w metrze. Na przedmieściach pełnych kolorów i życia.

W 2009 roku prace Agnieszki zostały zakwalifikowane do finału konkursu im. Edwarda Hartwiga* organizowanego przez Galerię Fotografii PROSPERO, a rok wcześniej zostały pokazane w Białymstoku na wystawie organizowanej w ramach konkursu "Człowiek obok mnie".

Zdjęcia można oglądać od 5 września do 1 października w Monsoon Cafe, al. Jerozolimskie 85, Warszawa (naprzeciwko Dworca Centralnego).

* Edward Hartwig jest najbardziej znanym na świecie fotografikiem polskim, uważanym za autorytet w dziedzinie fotografii artystycznej.

Agnieszka Kowalska
Zainspirowane przez: www.monsooncafe.pl
19/03/27, 07:19
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.