"Bóg 8 Dnia"

Bóg Dnia
Kim jest Bóg 8 Dnia? Ideałem odchodzącego zła, czy nadzieją na to, co nie nadejdzie. Dlaczego tylko 7 dni. Dlaczego nie osiem. Bóg – mężczyzna, Bóg – potęga, Bóg – strach, ósmego – niewiadoma.

To jest niezwykle interesująca tematyka i warto ją poznać bliżej, zatem bez zwłoki zobacz szczegóły w źródle, który znajduje się tu.Zagadka na którą nie znam odpowiedzi. On patrzy i podgląda, dziwi się kobietom. Widzi je piękne, wydaje się, że rozumie ich świat, ich potrzeby. Jest skrupulatny w widzeniu i w zaspokajaniu ich potrzeb. One są szczęśliwe u jego boku. Ufają mu z naiwnością dziecka. Wiedzą, że należą do niego. Wiedzą, że są ideałem, bez względu na to kim są: kobietą, pół rybą, pół kamieniem, pół mężczyzną, kobietą bez ust, bez twarzy, bez tożsamości, małą dziewczynką zjadającą ptaka, kobietą, której usta zamknął motyl, kobietą, która pragnie dziecka i w zamian ma psa, czy też kobietą, która ucieka wciąż przed życiem patrząc na rwącą rzekę.

Czy Bóg 8 Dnia jest marzycielem, przechadzającym się po krainie nocy i dnia, gdzie światło zmienia swoje znaczenie. W dzień świeci księżyc, w nocy zapala się słońce. Czy też Bóg 8 Dnia zagląda w każde okno – okno życia i namacalnej rzeczywistości, którą można zmierzyć i przemierzyć do ostatniego pyknięcia fajki.
Bóg – spada na ziemię gęstym deszczem w melonikowatej postawie. Udaje, że go nie ma, a jest wszędzie.

Tylko smutno mi, bo ten Bóg nie jest szczęśliwy. On nawet nie wie, że jest Bogiem, nie wie, że nikt o nim nie wie i oni nie wiedzą, że go nawet nie ma.
A gdyby wiedzieli, że jest? Może nie byłoby siedmiu dni…..byłby tylko jeden, jeden-ósmy, pierwszy po siódmym, czyli ósmy.

Czym jest liczba osiem? Osiem jest równowagą – pomiędzy dobrem a złem. Po stronie dobra jest mniej zła, a zło przeważa dobro. Osiem to płynna nieskończoność, która trwa w ciągłym ruchu.

Anna Piotrowska_inspiracje obrazy Rene Magritte

koncepcja, reżyseria i choreografia: Anna Piotrowska
kreacja i wykonanie mufmi teatr (zobacz więcej teatr ognia) tańca: Mirela Baciak, Aleksandra Bożek-Muszyńska, Magdalena Charczuk, Anna Kaźmierowska, Olga Szypulska, Aleksandra Zdunek
muzyka: Aleksandra Gryka
konsultacja scenograficzna: Tatiana Rasała
charakteryzacja: Agnieszka Rudzińska
przedstawienie zostało sfinansowane ze środków Miasta Stołecznego Warszawa
produkcja: eferte_Fundacja Rozwoju Tańca w Warszawie, klubdgw
postaci: Matka Rene Magritte'a, Georgette – żona Rene Magritte'a, Lou – pies Georgette i Rene, Fantomy, Rene Magritte
Zainspirowane przez: Kostrzewa PR
21/12/21, 13:01
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.