Przemierzamy Kotlinę Kłodzką na biegówkach

Jazda na nartach biegowych z roku na rok staje się coraz popularniejsza. Potencjał i rosnącą popularność tego sportu dostrzegli organizatorzy Biegu Ulicami Miasta w Dusznikach Zdroju. Amatorzy tego sportu mogą przed biegiem popracować nad swoimi umiejętnościami podczas weekendowego pakietu przygotowanego przez portal

Zawody na nartach biegowych są fantastycznym widowiskiem. Sport ten, w dużej mierze dzięki Justynie Kowalczyk, budzi emocje i aktywuje coraz więcej osób. Amatorsko biegają już także całe rodziny. Nie dziwią, a wręcz powinny cieszyć, nowe pomysły dzięki którym zarówno dorośli, jak i dzieci, mają możliwość uprawiania tego sportu. W najbliższym czasie Duszniki Zdrój staną się stolicą nart biegowych.

Narty biegowe, biegówki
Oprawcowane przez: ZnaneNieznane.pl
Zainspirowane przez: ZnaneNieznane.pl

Bieg Ulicami Miasta
W dniach 10-12 luty 2012 w Dusznikach Zdrój odbędzie się BUM, czyli Bieg Ulicami Miasta. To wyjątkowy i jedyny w Polsce i Europie, bieg dla amatorów nart biegowych w mieście.

Dorośli, młodzież oraz dzieci będą mogli wziąć udział w imprezie, sprawdzić się na biegówkach w stylu klasycznym i dowolnym, wygrać ciekawe nagrody a przede wszystkim dobrze się bawić. – Trasy wyznaczone do BUM-u są już przykryte śniegiem! Od kilku dni narciarze biegowi i turyści na biegówkach wychodzą na narty w centrum Dusznik Zdroju. Taki widok cieszy oko. Mamy nadzieję że za sprawą BUM-u trasy biegowe w centrum miasta będą utrzymywane, by służyły mieszkańcom i turystom – mówi Wiesława Zagaja, organizatorka biegu, utytułowana trenerka i mieszkanka Dusznik Zdroju.

Jak myślisz? Czy uda Ci się znaleźć dane na przedstawiany wątek? Na pewno tak - przejdź po tym linku (https://www.gohero.pl/pl/n/GoProsfera-53-Premiera-nowych-kamer-GoPro-HERO-7/57) oraz odszukaj informacje tu.Biegówki inaczej
Na dwa tygodnie przed Biegiem Ulicami Miasta, czyli już w najbliższy weekend odbędzie się jeszcze jedno wydarzenie w Dusznikach, w którym wezmą udział amatorzy biegówek.

Muzeum Papiernictwa w Dusznikach-Zdroju
Oprawcowane przez: Muzeum Papiernictwa
Zainspirowane przez: Muzeum Papiernictwa

Goście Hotelu Jarzębina, korzystając ze specjalnie przygotowanego pakietu spędzą trzy dni w jednym z najpiękniejszych uzdrowisk Dolnego Śląska. – Przygotowaliśmy aktywny weekend dedykowany rodzinom z dziećmi. Uczestnicy pod okiem doświadczonych instruktorów odkryją czar nart biegowych. Ponadto będą mogli poczuć się jak biathlonista w czasie nauki strzelania i poszaleją na skuterach śnieżnych. Odwiedzą również Muzeum Papiernictwa, gdzie własnoręcznie przygotują papierowy witraż – opowiada Justyna Wojciechowska, opiekun pakietu i redaktor portalu

Hotel Jarzębina w Dusznikach-Zdroju
Oprawcowane przez: ZnaneNieznane.pl
Zainspirowane przez: ZnaneNieznane.pl

Pakiet jest kolejnym turystycznym eksperymentem portalu, który po pomyślnej próbie będzie dostępny dla szerszego grona turystów. Przy okazji rozwijania umiejętności i dobrej zabawy, pozwala rodzinom z dziećmi odkrywać atrakcyjne miejsca w regionie.

- Dzięki temu, że atrakcje są zwiedzane przez grupę, uczestnicy pakietu mogą liczyć na rozbudowaną ofertę, która rzadko kiedy jest dostępna dla turysty indywidualnego – dodaje Justyna Wojciechowska ze są znakomitym sportem zimowym, poprawiają kondycję i są lekiem na chandrę. Wspólne bieganie rodziców i dzieci jest także znakomitą formą spędzania wolnego czasu. Amatorzy narciarstwa biegowego przynajmniej tej zimy nie powinni tracić optymizmu. Czekają na nich przygotowane trasy biegowe, jedyny w swoim rodzaju BUM i gotowe pakiety turystyczne.

***
to portal podróżniczy stworzony dla miłośników turystyki. Dzięki wygodnemu plannerowi w ciągu kilku minut stworzysz, dopasowany do indywidualnych potrzeb, plan wycieczki. Bogata lista artykułów opisujących atrakcje Śląska, Dolnego Śląska oraz Opolszczyzny umożliwia szczegółowe zapoznanie się z miejscami wartymi uwagi. Celem redaktorów jest stworzenie funkcjonalnego portalu, który promuje atrakcje turystycznie i najciekawsze miejsca w wymienionych regionach.
Zainspirowane przez: ZnaneNieznane.pl
Oprawcowane przez: Justyna Wojciechowska
19/04/02, 07:19
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.