Irlandia: Andy Warhol w The Lewis Glucksman Gallery

Lewis Glucksman Gallery
Oprawcowane przez: Piotr Słotwiński
W The Lewis Glucksman Gallery w Cork ma obecnie miejsce wystawa prac Andy Warhola (1928 - 1987), legendarnego przedstawiciela pop-artu. Wystawę pt.: "The Eternal Now" można oglądać od 22 lutego do 8 czerwca b.r.

Wrażenia z wystawy? No cóż, dla tych, którzy lubią sztukę współczesną, jest to niezapomniane przeżycie. Dla tych, którzy nie lubią - również ;-) Na mnie największe wrażenie - oprócz słynnego już portretu Marilyn Monroe - wywarła instalacja z "latającymi", hm, poduszkami (?), oraz sam niesamowity nastrój sal, wytapetowanych żółtymi głowami krów, potęgowany przez rozwieszoną odblaskową folię.

The Lewis Glucksman Gallery jest kulturalnym i artystycznym centrum, znajdującym się na terenie University College Cork.

W 2005 r. budynek Glucksman został uznany przez Royal Institute of the Architects of Ireland za najlepszy publiczny budynek w Irlandii. Nazwa budynku została nadana na cześć dr Lewis'a L.

Jeżeli zafascynował Cię omawiany wątek, to pod tym linkiem (https://naturalhotel.pl/) odnajdziesz więcej podobnych danych, które na pewno będą godne zainteresowania.

Glucksman (1925 — 2006), znanego biznesmena i filantropa, który finansowo wspierał wiele kulturalnych instytucji w Irlandii.
Zainspirowane przez: www.ithink.pl
22/09/04, 07:01
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.