Kreatywny prezent na Dzień Dziecka

Dzień Dziecka to jeden z najbardziej wyczekiwanych przez najmłodszych dni w roku. Co najlepiej podarować maluchowi, żeby poczuł się naprawdę wyróżniony? Zabawkę, grę, a może przytulankę?

Warto zadbać, żeby prezent był naprawdę zajmujący i rozwijał zdolności oraz wyobraźnię dziecka. Proponujemy zabawki, które nie tylko szybko się nie znudzą, ale będą dla najmłodszych okazją do poznawania świata i zdobywania nowych umiejętności.

Edukacyjne zabawki dla najmłodszych
zabawka
Oprawcowane przez: VTech
Zainspirowane przez: VTech
Najmłodsze dzieci w wieku do 36 miesięcy stale potrzebują nowych wrażeń. Zabawki dla nich przeznaczone muszą być na tyle ciekawe, żeby maluch szybko się nimi nie znudził. Powinny też spełniać wymogi bezpieczeństwa: nie mogą posiadać ostrych krawędzi, ani drobnych elementów, które mogłyby zostać przypadkowo połknięte, a do ich wykonania należy używać odpowiednich materiałów.

Dobrze jeśli zabawka dla tej grupy wiekowej posiada dodatkowo funkcję edukacyjną - W najmłodszych latach dziecko rozwija umiejętności motoryczne, uczy się mówić, poznaje kształty i dźwięki, słowem - zdobywa wiedzę o otaczającym je świecie. - mówi Małgorzata Sidorowicz pediatra, specjalista od rozwoju psycho-ruchowego Wybierając produkty umożliwiające naukę i rozwój poprzez zabawę, w naturalny sposób możemy stymulować przyswajanie nowych umiejętności przez naszych podopiecznych - dodaje specjalista. Dobrym pomysłem na prezent dla malucha może być np. Rozmowny Telefonik marki VTech stworzony z myślą o dzieciach w wieku od 12 do 24 miesięcy. Będzie towarzyszyć malcowi w poznawaniu świata, wydając z siebie różne wesołe dźwięki. Łączy w sobie zabawę i edukację, zachęcając dziecko do poznawania pierwszych słów i dźwięków.

Kreatywna zabawa - saladlaciebie.com/sale-weselne/krakow-mogilany.html - dla małej damy
Hello Kitty
Oprawcowane przez: Hello Kitty
Zainspirowane przez: Hello Kitty
Im dziecko starsze tym większy kłopot - mawiają niektórzy i trzeba przyznać, że jest w tym powiedzeniu ziarnko prawdy. Starsze dzieci mają już swoje wymagania i potrzeby, którym troskliwy rodzic musi starać się sprostać. Szczególnie dziewczynki w dokonywanych wyborach kierują się często opinią i rekomendacją swoich rówieśniczek - najważniejszych autorytetów w dziedzinie tego co obecnie jest „na topie”. Zawsze popularne są przede wszystkim gry, zabawki i gadżety z bohaterami popularnych kreskówek i filmów dla dzieci. Triumfy od lat święci Hello Kitty - zabawna kotka wymyślona przez japońską firmę Saniro prawie 40 lat temu - w 1974 - mówi Karolina Gąsiorowska, Menedżer ds. Rozwoju Sprzedaży w Trefl SA. Wielbicielkom Hello Kitty polecamy Magiczne Studio Kreacji Magic Fabric. Zabawka pozwoli zaprojektować dziecku swoją własną postać kotka Hello Kitty, rozwijając przy tym jego wyobraźnię i zdolności manualne. Oryginalna postać może pełnić rolę zabawki lub niewielkiej ozdoby, przypinanej do plecaka lub piórnika.

Dla chłopca - bitwy, bohaterowie i wyścigi
Battle Bands
Oprawcowane przez: Battle Bands
Zainspirowane przez: Battle Bands
Bardzo popularne wśród chłopców w wieku przedszkolnym stały się w ostatnim okresie kolorowe gumki o przeróżnych kształtach, noszone na nadgarstkach. Pomysł spodobał się już milionom dzieci na całym świecie, a teraz święci tryumfy również w Polsce. Gumki można kupić w różnych wersjach i kolorystyce. Chłopcy szczególnie pasjonują się tymi w kształcie walecznych potworów i wojowników, którymi oprócz zbierania można dodatkowo bawić się w grze zręcznościowej Battle Bands. Gra daje maluchom okazję do rywalizacji w grupie, bardzo istotnej na tym etapie rozwoju. Chłopcy identyfikując się z poszczególnymi postaciami mogą wcielać się w różne role i ćwiczyć wyobraźnię. Wspólna zabawa (saladlaciebie.com/sale-weselne/kamien-krajenski.html) będzie też okazją do zawierania znajomości, a może i prawdziwych przyjaźni.

Twórcza zabawa
Prezenty z okazji Dnia Dziecka powinny dawać naszym podopiecznym możliwość kreatywnej, twórczej zabawy. Poszukując tych wymarzonych nie zapominajmy, że właśnie w jej trakcie dziecko najłatwiej uczy się i przyswaja nowe umiejętności. Mając na uwadze ten rozwój warto poświęcić nieco więcej czasu i energii na poszukiwania odpowiedniego podarunku, tak aby spełniał zarówno oczekiwania dziecka, jak i rodzica.
Oprawcowane przez: Katarzyna Semkło
18/07/26, 07:10
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.