Udane zdjęcia ślubne w 5 trikach

ślub
Oprawcowane przez: Agata Kwiecień
Zainspirowane przez: abcslubu.pl
Jedną z zabawnych spraw, jeśli chodzi o planowanie ślubu jest to, że niezależnie ile czasu poświęcimy organizacji dnia ślubu, doborowi kolorów i dodatków, ile pieniędzy wydamy... Jedyną rzeczą, dzięki której będziemy wspominać nasze starania będą zdjęcia lub film.

Większość par młodych zdaje sobie sprawę jak ważną pamiątką są zdjęcia, dopiero po ślubie. A jeśli podjęli decyzje, z których nie są zadowoleni, niestety jest już za późno.

Jest wiele artykułów poświęconych temu jak znaleźć fotografa ślubnego. Wyczepią one temat i nie będę ich tu powielać.
O czym jednak należy pamiętać, aby Wasza współpraca z fotografem była samą przyjemnością? Na co zwrócić uwagę już po tym gdy dokonamy wyboru, którego fotografa chcemy zatrudnić?

Bardzo lubię to zdjęcie, ponieważ pokazuje niepozowane, prawdziwe emocje podczas przygotowań. Panie na zdjęciu były świadome mojej obecności, ale kompletnie nieskrepowane, dzięki temu mogłam „złapać" spontaniczny śmiech podczas rozmowy.

Wybierz fotografa, którego lubisz
makijaż ślubny
Oprawcowane przez: Agata Kwiecień
Zainspirowane przez: abcslubu.pl
Wydaje się banalne, ale to ważniejsze niż myślisz. Twój fotograf robi cudowne zdjęcia? No tak, ale cóż z tego, jeśli nie możesz z nim znaleźć wspólnego języka.

Wybierając fotografa oprócz zdjęć zwracaj też uwagę na osobowość. W końcu jest to osoba, która będzie z Tobą przez cały dzień, często od porannych przygotowań!

Jeśli będzie to ktoś, z kim nie możesz się dogadać, zamiast ekscytacji dniem, będziesz czuła irytację. Zatem dla swojego komfortu, upewnij się, że powierzasz swoje zdjęcia osobie, z którą czujesz się swobodnie i która zachowa się elegancko względem Ciebie i Twoich gości.

Opowiedz o swoich wymarzonych zdjęciach
zdjęcie
Oprawcowane przez: Agata Kwiecień
Zainspirowane przez: abcslubu.pl
Jednym z kluczowych elementów do uzyskania wspaniałych zdjęć jest odpowiednia komunikacja.

Jeśli drobiazgowo planujesz swój dzień i masz w głowie pewne ujęcia, na których Ci zależy, powiedz o tym. Nie zakładaj, że fotograf sam domyśli się wszystkich szczegółów. Wybór odpowiedniego fotografa to 80% sukcesu, pozostałe 20% zależy od pary młodej. Jasno komunikuj czego chcesz, a uzyskacie lepsze efekty.

Panna młoda z tego zdjęcia jeszcze przed ślubem powiedziała mi, że lubi czarno białe fotografie. Zapamiętałam to sobie i zadbałam, aby zrobić odpowiednio więcej takich zdjęć.

Kim jesteś?
zdjęcie
Oprawcowane przez: Agata Kwiecień
Zainspirowane przez: abcslubu.pl
Każdy ślub jest niepowtarzalny, ale rozgrywa się według pewnego schematu. Dobry fotograf podchodzi do kolejnego ślubu/pleneru/sesji narzeczeńskiej indywidualnie i z waszą pomocą może przełamać ten schemat.

Kiedy spotkałam tą parę wiedziałam, że spokojny, klasyczny plener jest nie dla nich. Mieli w sobie tyle pozytywnej energii i spontaniczności! Kiedy zaproponowałam pannie młodej sesję w wesołym miasteczku, odpowiedziała mi, że dokładnie o czymś takim marzyła. Nie mogłam usłyszeć lepszej odpowiedzi!

Aby pokazać na zdjęciach „Was", fotograf musi jednak wiedzieć coś więcej o waszej osobowości. Nie musicie opowiadać o swoich prywatnych sprawach, ale zdradźcie coś więcej o sobie. Nie bójcie się opowiedzieć o swoich pasjach, hobby, o tym czy jesteście rozważni czy romantyczni. Dzięki temu fotograf może stworzyć ogólny obraz tego, kim jesteście i zaproponować coś specjalnie dla Was. Jeśli nie macie pomysłu na plener, opowiedzcie jak się spotkaliście. Jak on się oświadczył? Jak lubicie spędzać wspólnie czas? Jakie są wasze plany na przyszłość? Zobaczycie, że pomysły natychmiast się pojawią.

Czego oczekujesz?
makijaż ślubny
Oprawcowane przez: Agata Kwiecień
Zainspirowane przez: abcslubu.pl
Każdy ma jakieś oczekiwania, co do wyglądu zdjęć ślubnych. Upewnijcie się, że Wasz fotograf wie, jakiego rodzaju zdjęcia lubicie i jakich się spodziewacie. Dobry fotograf ślubny będzie wiedział czy jest w stanie dostosować swój styl do waszych wymagań czy raczej poleci Wam innego profesjonalistę. Upewnij się, aby poruszyć ten temat przed podpisaniem umowy.

Podczas robienia tego zdjęcia zdjęcia nagrobkowe kraków panna młoda nie miała pojęcia o mojej obecności. Tak naprawdę jest to zdjęcie odbicia w lustrze. Chyba właśnie dzięki temu, że jest niepozowane i oddaje naturalny wdzięk kobiety, jest to jedno z moich ulubionych zdjęć.

Jeśli np. oczekujesz zdjęć portretowych i pozowanych, a fotograf, do którego się zwróciłaś pracuje, jako fotoreporter ślubny można się spodziewać, że nie będzie wykonywał dziesiątek pozowanych zdjęć. Zapytaj czy dopasuje się do Waszych preferencji. Jeśli tak to wszystko ustalone, a jeśli nie, zapytaj czy może polecić Ci kogoś, kto wykonuje zdjęcia, których oczekujesz.
Jednak zawsze najlepiej od razu zwrócić się do fotografa, który specjalizuje się w rodzaju fotografii, jakiej szukasz niż próbować modyfikować styl kogoś, kto proponuje coś zupełnie innego.

Przykłady...
Powiedzenie " jeden obraz jest wart tyle, co tysiąc słów" nie może być prawdziwsze niż podczas rozmowy z fotografem.
Często posługujemy się zwrotami ogólnymi, które dla każdego mogą mieć inne znaczenie. Jeśli powiesz fotografowi, że chcesz, aby Twoje zdjęcia były „artystyczne", „wesołe", „pełne kolorów" - co to dokładnie znaczy?
Najprostszym sposobem, aby upewnić się, że myślicie o tym samym to pokazać konkretne zdjęcia z portolio fotografa i powiedzieć, co Ci się w nich podoba i co chciałabyś mieć także na swoich zdjęciach.
Dzięki temu fotograf będzie wiedział, jaki jest Twój gust, co ci się podoba, a co nie. Pamiętaj przy tym, aby myśleć realnie. Jeśli pokażesz, że podobają się Ci się zdjęcia w jasnych, nowoczesnych wnętrzach kościoła, a Twój ślub ma odbyć się w gotyckiej katedrze, uzyskanie tych samych efektów będzie niemożliwie. Jeśli jednak zwrócisz uwagę, że podobają się Ci się zdjęcia, które pokazują architekturę i przestrzeń kościoła, to już jest dla fotografa ważna wskazówka.

Nowoczesny czy gotycki? Jasny czy ciemny? Jeśli fotograf posiada odpowiednie doświadczenie i zaplecze sprzętowe, żadne, nawet ciemne wnętrza nie będą mu straszne.
Pamiętaj, aby sprecyzować, o czym marzysz, czego oczekujesz, nawet jeśli wydaje się, że odpowiedź powinna być oczywista. W końcu spędziłaś miesiące na organizacji ślubu marzeń. Więc gdy nadejdzie ten długo oczekiwany dzień, idąc do ołtarza jedyne, o czym musisz myśleć to Wasze nowe, wspólne życie razem.
 
Autor (tekst i zdjęcia): ekspert portalu Agata Kwiecień

fotograf (zobacz zajrzyj koniecznie)
Zainspirowane przez: abcslubu.pl
Oprawcowane przez: Agata Kwiecień
21/06/18, 07:37
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.