Weekend w doborowym towarzystwie

święto kwiatów
Oprawcowane przez: BIURO KWIATOWE HOLANDIA
Zakończyła się warszawska, plenerowa impreza rodzinna w Ogrodzie Botanicznym Uniwersytetu Warszawskiego.

Już po raz szósty odbył się Festiwal Róż podczas Święta Kwiatów w Ogrodzie Botanicznym Uniwersytetu Warszawskiego. Ogród ten jest jedynym miejscem w Warszawie, gdzie prezentowane są najnowsze licencjonowane odmiany róż. Podczas święta można było podziwiać ich piękne odmiany takie jak Charles de Gaulle, Papst Jan XXIII, Queen Elisabeth czy William Shakespeare oraz wiele innych pięknych kwiatów.

Podczas Święta Kwiatów na VI Festiwalu Róż odbyły się pokazy florystyczne prowadzone przez Mistrzów florystyki - Marijusa Guildysa z Litwy oraz Magdalenę Birulę-Białynicką i
festiwal róż
Karolinę Ładyżyńską. W ogrodzie oprócz róż ogrodowych, można było zobaczyć kompozycje z róż ciętych oraz oryginalne wiązanki ślubne, których autorzy wzięli udział w konkursie florystycznym, który Ogród (http://robinia.waw.pl/wycinka-drzew-i-krzewow.html) Botaniczny UW i Biuro Kwiatowe Holandia rozpisały na łamach kwartalnika Bukiety. Zainteresowani mogli zakupić kwiaty i rośliny doniczkowe i wysłuchać porad specjalistów na temat ich pielęgnacji. Została również zorganizowana wystawa roślin doniczkowych o korzystnych dla zdrowia właściwościach, której towarzyszyła wystawa zdjęć.

Główną atrakcją był występ Joanny Stefańskiej-Matraszek i Dariusza Kordka przy akompaniamencie Janusza Tylmana oraz młodych, utalentowanych muzyków, beneficjentów Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci. Do tańców latynoamerykańskich zaprosiła grupa Project Salsa.
Odwiedzający ogród mogli również wysłuchać wykładu Aleksandra Waszkiewicza, pt. "Dzika róża - lekarstwo XXI wieku?", zapoznać się z techniką zdobienia – Decoupage, obejrzeć ręcznie malowane jedwabne szale i obrazy, grafiki tworzone techniką miedziorytu oraz wystawę prac laureatów konkursu "Kwiaty dla babci i dziadka" z możliwością zakupu ich reprodukcji w formie pocztówek. Dochód ze sprzedaży zasilił program wspierający dzieci i młodzież uzdolnioną plastycznie.

festiwal róż
Najmłodsi mogli wysłuchać pięknych bajek w interpretacji Jerzego Mazura, aktora dubbingowego i telewizyjnego, wziąć udział w konkursie plastycznym na "Najpiękniejszy kwiat w Ogrodzie", sfotografować się z Zozolem i pomalować sobie buzie.

Imprezę prowadziła Zofia Czernicka oraz Conrado Moreno.

Patronat medialny objęli: kwartalnik Bukiety, portal i tygodnik Rewia oraz radio Vox.

***
Biuro Kwiatowe Holandia jest organizacją działającą na rzecz producentów, importerów i eksporterów holenderskich kwiatów ciętych i roślin doniczkowych. Zajmuje się marketingiem i promocją, propaguje wiedzę o rozmaitych gatunkach i odmianach. Wyznacza trendy w kwiatach. Jest organizacją typu non profit, całkowicie utrzymującą się ze składek swoich członków. Organizuje pokazy i warsztaty florystyczne.

***
Ogród Botaniczny Uniwersytetu Warszawskiego założony w 1818 roku mieści się przy Alejach Ujazdowskich 4 w Warszawie. Informacje o historii ogrodu, możliwości zwiedzania, cenach biletów, a także liczne materiały edukacyjne znajdują się na stronie internetowej: .
22/08/06, 07:01
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.