Jak organizować uroczystości rodzinne?

róża
Organizacja ważnych uroczystości rodzinnych wymaga odpowiednio długiego czasu, wiedzy i opanowania.

Bardzo trudno jest określić dogodny termin, który odpowiadałby zaproszonym gościom, oraz organizatorowi na przygotowanie zaplanowanej aranżacji.
Aby zorganizować: ślub, komunię bądź chrzciny niezbędny jest harmonogram, porządkujący działania, które trzeba podejmować chronologicznie.

Niektóre sprawy wymagają założenia odległego marginesu czasowego od inicjacji do zakończenia zadania. To może być np. wybór lokalizacji uroczystości, a w przypadku ślubu i chrzcin rezerwacja musi pokrywać się z terminem uroczystości kościelnej. Potrzebny jest czas na znalezienie miejsca, a później samej rezerwacji. Kluczową informacją podczas dokonywania rezerwacji jest sporządzenie listy gości.

Wstępną listę gości i osób towarzyszących należy określić "na brudno" podczas wypisywania harmonogramu działań. W spisie powinny znaleźć się aktualne dane adresowe poszczególnych osób i kontakt telefoniczny.
Po rezerwacji należy wysłać gościom z listy zawiadomienia o uroczystości i zaproszenia na uroczystość.

Komu wysyłamy zawiadomienie, a komu zaproszenie (http://www.soapbubble.pl/ekskluzywne-zaproszenia-slubne) na uroczystość?
zaproszenie na ślub
Zawiadomienie o uroczystości to informacja o fakcie, który nastąpi w określonej przyszłości, bądź po fakcie zaistnienia okoliczności: wstąpienia w związek małżeński, chrzcin, czy przystąpieniu do Pierwszej Komunii Świętej. Zawiadomienia nie zobowiązują do obecności na imprezie okolicznościowej po uroczystości.

Zaproszenia ślubne, zaproszenia komunijne i inne zaproszenia okolicznościowe można kupić niemal wszędzie. "Obecnie bardzo wygodną metodą jest wybór i zamówienie wzoru zaproszeń przez internet. Naszym klientom oferujemy zaproszenia ze standardowym tekstem do którego wpisuje się tylko datę i miejsce, bądź formę personalną, polegającą na przygotowaniu indywidualnej treści" - mówi właściciel sklepu internetowego .

Wzór i format zaproszeń może być wykonany także na indywidualne zamówienie. Ciekawe, ażurowe wycięcia, na eleganckim ozdobnym papierze to krzyk mody ostatnich lat. Wzór ażurowy może być bardzo misterny dzięki technice grawerowania laserowego na papierze. Cała treść znajduje się zwykle na drugiej kartce włożonej wewnątrz. Obie części można połączyć na grzbiecie piękną, delikatną wstążką. W treści zaproszenia należy pamiętać o informacji dotyczącej potwierdzenia przybycia. W tym wypadku dobrym pomysłem jest określenie konkretnego terminu.

Sposób dostarczenia zaproszenia
[
zaproszenie chrzciny
Oprawcowane przez: www.twojagaleria.eu
Dobrym zwyczajem jest, by najstarsi członkowie rodziny, chrzestni, rodzice i rodzeństwo otrzymali zaproszenia osobiście. Pozostałe zaproszenia i zawiadomienia można wysłać listownie.

Kiedy wszyscy goście potwierdzą swoją obecność na uroczystości można zacząć ustalać szczegóły rezerwacji, menu, dekoracji sali (w tym: dekoracje ścienne, dekoracje stołów) i kościoła. Okres przeznaczony na zaproszenie gości do czasu uroczystości nie powinien być krótszy niż trzy miesiące.

Stworzone przez nas treści zaintrygowały Cię tak mocno, że masz chęć na następne. Zapraszamy w takim razie do innej strony - po prostu kliknij ten link (https://www.nyloncoffee.pl/fotografia-biznesowa).

To minimalny przedział czasowy na ustalenie terminu ewentualnego urlopu i uzgodnienia podarunków. Odległy termin uroczystości, pozwala cieszyć się z nadchodzącego niezwykłego dnia, a przygotowania staną się przyjemnością samą w sobie.

Prezenty dla uczestników uroczystości
zaproszenie na komunię
"Przygotowaliśmy też pomysły na oryginalne prezenty dla uczestników zorganizowanej przez Was uroczystości. Koszt jest stosunkowo niewielki a z pewnością sprawią dużą przyjemność osobie obdarowanej" – dodaje właściciel sklepu internetowego .
"Mogą to być:
- Kalendarze z wykorzystaniem  zdjęć z Waszej imprezy
- Obrazy drukowane obrazy na płótnie. Na pewno obraz z wizerunkiem Pary Młodej   będzie atrakcyjnym prezentem zarówno dla Rodziców jak i Rodziców Chrzestnych, Dziadków
- Nagrane płyty CD z uroczystości Weselnych ,  Chrzcin, Komunii wraz z opakowaniem na płytę także może stanowić miłą pamiątkę.
- Gadżety z odpowiednio wygrawerowanym pamiątkowym tekstem czy zdjęciem."


Agnieszka Bykowska
Zainspirowane przez: www.twojagaleria.eu
19/05/14, 07:02
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.