Pierwszy dzień wiosny

plecak
Oprawcowane przez: JuanJaén
Pierwszy dzień, a właściwie pierwsza chwila wiosny to moment kiedy słońce przekracza równik.

Zwykle to 20 lub 21 marca. Umownie zlokalizowano ten przedział czasu i ustalono datę w kalendarzu na dzień 21 marca. Wyliczono już że w 2010 roku astronomiczna wiosna zawita u nas 20 marca o godzinie 12:44.

Wymarznięci i zmęczeni zimą z niecierpliwością oczekujemy na ciepłe promienie słońca, wiosenne kwiatki i zielone pączki na drzewach. Od niedawna pierwszy dzień wiosny zwany jest również dniem wagarowicza. Nowy zwyczaj opuszczania zajęć szkolnych jest sprytnie obchodzony przez wychowawców klas szkolnych. W tym dniu często organizowane są wyjścia do kin, teatrów i wycieczki, czyli atrakcje i rozrywka od których nie warto uciekać.

Od czasów pogańskich pierwszy dzień wiosny jest szczególnym wydarzeniem w roku. Niegdyś obchodzono święto "Jare" na cześć wiosny. Niektóre elementy obchodów, jak topienie marzanny praktykują do dziś dzieci w przedszkolach i pierwsze klasy szkół podstawowych w niedużych miastach.

Wejdź na zamieszczony poniżej (http://www.kamieniarstwo.pl/sprzedaz-hurtowa-plyt/) odnośnik przenoszący do analogicznego omówienia - ono bez dwóch zdań też okaże się dla Ciebie ekscytujące!

Do obrządków słowiańskich należało również malowanie jajek i śmingus-dyngus – dziś nierozłączne elementy Wielkanocy. Jajko – symbol życia, oblany wodą oznacza oczyszczenie i koniec okresu wielkopostnego.

Chodź pogoda nie sprzyja, a wiosna prawdopodobnie przyjdzie po terminie, zima kończy się definitywnie. Czas odkurzyć grille i wyciągnąć rower.

Jeżeli chcesz, żeby podobne artykuły pozostały Ci w głowie na długo, sprawdź witrynę (https://bubucraft.pl/), do której link jest tutaj. Znajdziesz w tamtym miejscu bardzo podobne informacje.

Piękna pogoda, ruch i pyszne jedzenie pomogą przezwyciężyć wiosenne przesilenie i przygotują nas do aktywnego spędzenia lata.

Agnieszka Bykowska
20/08/19, 07:17
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.