Interesujące artykuły na stronie
Tatry
Oprawcowane przez: Szift
Zainspirowane przez: www.flickr.com

W Tatrach nie można się nudzić!

Tatry są najwyższymi polskimi górami. Na tle Karpat których są częścią, wyróżniają się cechami typowo alpejskimi, co przejawia się piętrowym układem zbiorowisk roślinnych. Średnia wysokość tatrzańskich szczytów to ok. 2300 m, długość łańcucha w linii prostej – ok. 53 km, natomiast szerokość sięga 30 km czyniąc z nich miejsce bardzo chętnie wybierane na wakacje.
Świnoujście
Oprawcowane przez: Krzysztof Barabosz
Zainspirowane przez: www.flickr.com

Na wakacje 2013 wybierz Świnoujście

Świnoujście położone jest nad rzeką Świną i Morzem Bałtyckim. Posiada status popularnej miejscowości wypoczynkowej i uzdrowiska, chętnie wybieranego na wakacje nad morzem. Świnoujście to również ważny port morski ze stałymi połączeniami z duńską wyspą Bornholm oraz Szwecją.
Magazyn Mannish
Oprawcowane przez: Mannish
Zainspirowane przez: Mannish

Nie masz czasu? Nauczymy Cię odpoczywać!

Według raportu CBOS przeciętny Polak ma średnio 4 godziny i 39 minut wolnego czasu w ciągu doby. Daje to niewiele ponad 30 godzin tygodniowo. Jak w tym czasie rozwijać pasje, bawić się z rodziną i przede wszystkim – efektywnie odpoczywać?
Rozrywka

Powstał pierwszy polski samochód autonomiczny

Studenci z Wydziału Mechanicznego Politechniki Wrocławskiej, członkowie Koła Naukowego Pojazdów i Robotów Mobilnych skonstruowali Jurka, czyli pierwszy polski pojazd autonomiczny, który porusza się samodzielnie bez udziału kierowcy.

Wyłączenie sygnału analogowej telewizji naziemnej

19 marca 2013 roku zostanie wyłączony analogowy sygnał telewizji naziemnej na terenie obejmującym Elbląg, Rzeszów, Szczecin, Warszawę i Wisłę.

Sukces polskich astronomów

Zespół naukowców pod kierownictwem profesora Grzegorza Pietrzyńskiego z Obserwatorium Astronomicznego Uniwersytetu Warszawskiego wykonał pomiaru dokładnej odległości od Wielkiego Obłoku Magellana oddalonego od nas dokładnie o 162 tys. 980 lat świetlnych przy użyciu teleskopów z Obserwatorium ESO La Silla w Chile.
Listing tematyk: Rozrywka

Kometa ze śmiercionośnym cyjanem minie Ziemię

Już w marcu 2013 przejdzie blisko Ziemi kometa Lemmon (C/2012 F6), która obecnie widoczna jest na półkuli południowej w postaci zielonego punktu. Jej nazwa pochodzi od obserwatorium astronomicznego na Górze Lemmon na północ od miasta Tucson w stanie Arizona, gdzie po raz pierwszy sfotografowano zieloną kometę. 24 marca 2013 roku kometa przeleci obok naszego globu z prędkością 80000 km/h w odległości 0,99 jednostek astronomicznych (ok 150 mln km), czyli ponad trzysta siedemdziesiąt pięć razy większej, niż mierzy dystans Ziemi od Księżyca. Kometa zawierająca śmiercionośny cyjan została odkryta 23 marca 2012 roku w obserwatorium astronomicznym na Mount Lemmon w Arizonie przez astronoma Alexa R. Gibbsa (agibbs@lpl.arizona.edu) z University of Arizona na zdjęciach fragmentu nieba w ramach programu badawczego przeglądu nieba Mount Lemmon Survey i otrzymała oznaczenie: C/2012 F6. W czasie odkrycia jasność komety A. Gibbs ocenił na zaledwie nieco około ponad 20,7 mag[1], [2].

II Olimpiada Medialna

1 marca 2013 rozpocznie się I etap II edycji Olimpiady Medialnej organizowanej przez Fundację Nowe Media. Nagrodami są indeksy na Uniwersytet im. Kardynała Stanisława Wyszyńskiego oraz Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej i roczne czesne, albo laptop, tablet lub aparat cyfrowy.

Stołeczny Marsz Powitania Wiosny 2013

23 marca 2013 roku o 12.00 planowane jest w Warszawie przeprowadzenie marszu, który ostatecznie ma się przyczynić do zakończenia zimy i rychłego nadejścia wiosny. Marsz ma nawiązywać do słowiańskiej tradycji.
Listing tematyk: Teatr
Walentynkowy prezent
Oprawcowane przez: Princess Academy
Zainspirowane przez: Princess Academy

Kilka sposobów na wyjątkowe Walentynki

Warto, by ten dzień był naprawdę wyjątkowy – dlatego też można pokusić się o niecodzienny prezent. I chociaż miłość, jak każdą uniwersalną wartość, należy stale pielęgnować, to 14 lutego jest okazją do wyrażenia swoich uczuć w nowy, zaskakujący i wyjątkowy sposób. Nie musimy szukać pretekstu dla wypowiedzenia słowa „kocham” - wystarczy znaleźć sposób, który je odpowiednio wyrazi. Ważne, by poczuć się pięknym i zadbanym. A może każdego rana będziemy słyszeć od naszego ukochanego „Good morning Princess”.

Harcerze pomogą w przechodzeniu na naziemną telewizję cyfrową

30 stycznia porozumienie w tej sprawie podpisała z przedstawicielami ZHP wiceminister administracji i cyfryzacji Małgorzata Olszewska.

Józef Gara otrzymał nagrodę od Stowarzyszenia Wikimedia Polska

27 grudnia 2012 roku w Wilamowicach miało miejsce uroczyste posiedzenie Rady Miejskiej miasta Wilamowice, na którą zaproszeni zostali m.in. Józef Gara oraz przedstawiciele Stowarzyszenia Wikimedia Polska — Patryk Matyjaszczyk i Piotr Ciążyński.
Listing tematyk: Warsztaty
Kilka wskazówek jak urządzić niezapomnianego Sylwestra
Oprawcowane przez: Tarsmak
Zainspirowane przez: Tarsmak

Kilka wskazówek, jak urządzić niezapomnianego Sylwestra!

Wciąż zastanawiasz się, w jaki sposób przywitać Nowy Rok? Twoi znajomi również nie mają jeszcze planów? Zaproś przyjaciół i sama zorganizuj Sylwestra! Oto kilka porad, dzięki którym będzie to niezwykłe przedsięwzięcie z wystrzałowym finałem!

Jak wyglądały przygotowania do konkursu Wiki Lubi Zabytki 2012

Konkurs Wiki Lubi Zabytki 2012 rozpoczął się 1 września 2012. Przygotowania do konkursu trwały kilka miesięcy i zaangażowało się w nie około 40 osób. Większość z nich wykonywała żmudne prace związane z porządkowaniem i dopracowywaniem tabelek zawierających wykazy zabytków, a przypomnijmy, że w obecnej chwili do rejestru polskich zabytków nieruchomych jest wpisanych ponad 63 tysiące obiektów. O tym, jak wyglądały przygotowania "od kuchni" rozmawialiśmy z Panią Elą, redagującą Wikipedię pod pseudonimem Alenutka.

Jak powstała polska fotografia wyróżniona w konkursie Wiki Loves Monuments

Zdjęcie zespołu dworsko-folwarcznego we wsi Komorniki autorstwa Marka Ząbczyka, polskiego wikipedysty o pseudonimie Zetem, zajęło 12 miejsca w międzynarodowym konkursie fotograficznym Wiki Loves Monuments 2012.
Listing tematyk: Wystawy

Polak wyróżniony w międzynarodowym konkursie Wiki Loves Monuments

3 grudnia 2012 około godziny 15:00 nastąpiło oficjalne ogłoszenie zwycięzców ogólnoświatowego konkursu Wiki Loves Monuments 2012.

Wrocław: VIII Wrocławski Przegląd Kultury Studenckiej

W dniach 24–25 listopada 2012 r., w auli budynku C-13 Politechniki Wrocławskiej, odbędzie się ósma edycja Wrocławskiego Przeglądu Kultury Studenckiej, imprezy organizowanej z ramienia fundacji "W górach jest wszystko, co kocham".

Olsztyn: Wernisaż wystawy fotografii z Wikiekspedycji 2012

W środę 28. listopada w Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie obędzie się wernisaż wystawy fotografii z terenu Warmii i Mazur, wykonanych podczas Wikiekspedycji 2012.
Listing tematyk: Z życia gwiazd
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.