Sztuka
Spektakl „WALIZKA”
Oprawcowane przez: Teatr Żydowski
Zainspirowane przez: Teatr Żydowski

„Walizka”

Autorkę zainspirowała do napisania „Walizki” przeczytana w gazecie historia pewnego Francuza. Któregoś dnia Michel Leleu wyszedł z domu i poszedł do muzeum na wystawę poświęconą Zagładzie. Rozpoznał tam walizkę swego ojca, Pierre'a Levi. Była to walizka wypożyczona ze zbiorów Muzeum w Oświęcimiu, jedna z trzech zachowanych francuskich walizek. Ten niezwykły przypadek opisały gazety.
aktorzy
Oprawcowane przez: Teatr Montownia
Zainspirowane przez: Teatr Montownia

XV-lecie istnienia Teatru Montownia

Jesienią tego roku teatr montownia będzie obchodził piętnastolecie swojego istnienia. To właśnie 12 września 1996 r. w stołecznym Teatrze Powszechnym odbyła się pierwsza premiera grupy, „Szelmostwa Skapena”, zagrana w pełnym składzie aktorskim (Adam Krawczuk, Marcin Perchuć, rafał rutkowski, Maciej Wierzbicki) i pod szyldem Montowni.

Z okazji jubileuszu, Montownia przygotowuje na 28 października w Och-teatrze specjalny spektakl.
wystawa
Oprawcowane przez: Warsztaty Kultury w Lublinie
Zainspirowane przez: Warsztaty Kultury w Lublinie

Wystawa twórczości Mikołaja Smoczyńskiego i Roberta Kuśmirowskiego

Zestawienie twórczości Mikołaja Smoczyńskiego i Roberta Kuśmirowskiego.
plakat
Oprawcowane przez: Centrum Kultury w Lublinie
Zainspirowane przez: Centrum Kultury w Lublinie

4/5 czerwca 2011 - Noc Kultury w Lublinie

Sztukmistrz z Lublina, magik i przewodnik, depozytariusz marzeń, zaprasza na lubelską Noc Kultury.

Noc Kultury to jedyny w Polsce miejski karnawał obejmujący swoim zasięgiem całe miasto. To widowisko, którego sceną jest przestrzeń Lublina, zaś aktorami oprócz artystów, są także i widzowie.
Księżna dAmalfi

Księżna d'Amalfi

Wybuchowa mieszanka polityki, miłości i zemsty, elementy thrillera i melodramatu – taka jest "Księżna d'Amalfi" współczesnego Szekspirowi Johna Webstera, którą na deskach warszawskiego Teatru Studio wyreżyserował Jacek Głomb.
Pokojówka
Oprawcowane przez: Sylwester Biraga

Pokojówka

Wymarły hotel na uboczu wiatr, deszcz i gość z walizką w ręku składają się na pełną absurdu historię przedstawioną w sztuce "Pokojówka" w reżyserii Sylwestra Biragi.
Łup

Łup

Łup Joe Ortona łączy elementy intrygi kryminalnej z komedią absurdu. To sztuka, w której nic i nikt nie jest takim jakim, się wydaje; jedyny pewnik to, że wszyscy chcą odnaleźć skradzione pieniądze.
Kobieta pierwotna
Oprawcowane przez: www.teatrbajka.pl

Kobieta pierwotna

Studium kobiecej duszy. Rewelacyjna, zabawna sztuka jednego z czołowych litewskich pisarzy. Inteligentny głos w dyskusji o stosunkach damsko – męskich. Fenomenalna kreacja słynnej aktorki Hanny Śleszyńskiej.
Zamknij oczy i pomyśl o Anglii

Zamknij oczy i pomyśl o Anglii

Jedna z zabawniejszych fars słynnego autorskiego teamu Johna Chapmana i Anthonyego Marriotta. Akcja szybka i dowcipna. Typowa komedia omyłek i nieporozumień.
Katarzyna Szeszycka
Oprawcowane przez: Katarzyna Szeszycka

Katarzyna Szeszycka- Ta, która widzi ludzi i świat!

Katarzyna Szeszycka, tegoroczna stypendystka Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego, to jedna z tych polskich artystek młodego pokolenia, która nie wymaga większego przedstawiania. Jej metarefleksyjna twórczość już na stałe wpisała się w obieg galerii i z łatwością jest rozpoznawana zarówno w Polsce, jaki i zagranicą.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.