Gdańsk

Animation Now! Zapowiedź trzeciej edycji festiwalu animacji w Trójmieście

W Gdańsku, Gdyni i Sopocie od 7 do 11 grudnia po raz trzeci odbywać będzie się festiwal animacji "Animation Now!" Podczas niego prezentowane będą animacje w w postaci przeglądów filmowych, warsztatów, spotkań z artystami i pokazów audiowizualnych.

Wikimania 2010 odbędzie się w Gdańsku

Po kilku tygodniach rozpatrywania ofert specjalna komisja uznała, że Wikimania, doroczny światowy zlot użytkowników, administratorów, programistów i osób w inny sposób związanych z wszelkimi projektami wiki, organizowany przez Fundację Wikimedia, odbędzie się w 2010 roku w Gdańsku. Zwycięstwo polskiej oferty poprzedzone było mozolną pracą specjalnej drużyny pod przewodnictwem Wojciecha Pędzicha, gdańskiego anglisty, znanego lepiej w polskich projektach Wikimedia jako "Wpedzich". Na początku mało kto wierzył w powodzenie tego, wydawałoby się, szalonego pomysłu, ale stopniowo do pracy nad polską ofertą przyłączali się kolejni entuzjaści i w ten sposób oferta stała się na tyle atrakcyjna, że pobiła wszystkie inne.

Gdańsk: cykl wystaw „Ars ante portas”

„Ars ante portas” (Sztuka u Bram) to cykl wystaw twórczości artystów, którzy bezinteresownie uczestniczyli w zbiorowym przedsięwzięciu artystycznym jakim było powstanie trzech obrazów o tematyce gdańskiej.
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.